Wsparcie dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wsparcie dla osób starszych i niepełnosprawnych

Troska o dobro i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych i starszych jest priorytetem. W ostatnich latach gruntownie zmodernizowano i dostosowano budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siołkowej za prawie 1 mln zł. Zakupiono nowoczesny samochód i autobus do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siołkowej za kwotę ponad 400 000,00 zł. Do końca października 2024 r.  zostanie dostarczony nowy autobus do przewozu dzieci na zajęcia szkolne oraz rehabilitację. Od stycznia 2023 roku prężnie działa pierwszy w Gminie Klub Senior +, a kolejny będzie tworzony i wyposażany w tym roku w Białej Niżnej, by mógł rozpocząć funkcjonalnie od 2025 r.

Gmina Grybów w latach 2024-2026 ze środków  Funduszy Europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Sądeckiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027 przeznaczy 6 800 000,00 zł. na wsparcie usług społecznych dla mieszańców gminy.